۷۹ مطلب در خرداد ۱۳۹۶ ثبت شده است

نقد علمی استاد رائفی پور به سخنان رئیس جمهور محترم + ضمیمه واکنش آیت الله مکارم، قزوینی و آملی

 دوستانی که با مشی سیاسی بنده آشنا هستند می دانند که بنایم بر همکاری با تمام ارکان نظام از جمله دولت های منتخب است و تا کنون نیز هیچ دولتی سنگ اندازی از سوی بنده سراغ ندارد ،الا اینکه در مواردی عقاید و اصول اسلام و انقلاب در خطر باشد که در آن صورت وارد شده و در حد بضاعتم رفع شبهه می کنم (کما اینکه در دولت قبل نیز همین رویه را داشتم).

 متاسفانه سخنان روز چهارشنبه رئیس جمهور موجی از شادی دشمنان اهل بیت را در فضای مجازی و شبکه های وهابی برانگیخته است و حالا آنها در رد ولایت امیرالمومنین (آن هم در روز شهادتش) به سخنان رئیس جمهور تنها حکومت شیعه جهان استناد می کنند!

اگر کسی با شنیدن این سخنان بمیرد مرگ بر او رواست. 

تعجب آور است چطور آقای روحانی که در کسوت روحانیت است نمی داند عبارات استفاده شده در خطبه یاد شده توسط ایشان (خطبه 92)،در واقع کنایه امام(ع) به کسانی است که قبل از آنکه به سراغ حضرت بیایند، سراغ سه خلیفه قبل رفته بودند؟!

 در واقع حضرت می فرمایند :شما که قبل از من به سراغ دیگران رفتید،حال نیز به سراغ دیگران بروید! 

 لذا می فرمایند: مرا واگذارید و دیگرى را به دست آرید، زیرا ما به استقبال حوادث و امورى میرویم که رنگارنگ و فتنه آمیز است، و چهره‏ هاى گوناگون دارد و دل‏ها بر این بیعت ثابت و عقل‏ ها بر این پیمان استوار نمی ماند،...بدانید اگر من درخواست شما را پذیرا باشم با شما آن گونه که خود می دانم رفتار خواهم کرد و به حرف ملامتگرها و این و آن گوش نمیدهم.

امام(ع) خوب می داند که مردم در زمان خلفا مخصوصا در زمان خلیفه سوم از اسلام راستین فاصله گرفته اند. 

تقسیم دلخواه پست ها و مناصب حکومت اسلامی و بذل و بخشش غیرعادلانه و طبق امیال شخصی بیت المال که در زمان خلیفه سوم به اوج خود رسیده بود، مردم را چنان بار آورده بود که اگر کسی می خواست سنت پیامبر را بی کم و کاست اجرا کند با مخالفت های شدیدی روبرو می شد.

از این رو حضرت می فرمایند: مرا رها کنید زیرا شما طاقت تحمل اجرای حق و عدالت مرا ندارید.

 بد نبود آقای رئیس جمهور به دیگر فرمایشات امام (ع) نیز توجه می فرمودند :

حضرت در خطبه سوم  می فرمایند:  أَما واللَّه لقد تقمصها فلَان وإنه لیعلم أَن محلّب منها...

«آگاه باشید به خدا سوگند (ابابکر)، جامه خلافت را به زور بر تن کرد،در حالی که می دانست جایگاه من نسبت به حکومت اسلامی،چون محور آسیاب است به آسیاب که دور آن حرکت می کند. او می دانست که سیل علوم از دامن کوهسار من جاری است،و مرغان دور پرواز اندیشه ها به بلندای ارزش من نتوانند پرواز کرد.»

 خطبه 144:إِنَّ الْأَئمة مِنْ قُریْش...

همانا امامان همه از قریش بوده که درخت آن را در خاندان بنی هاشم کاشته اند، مقام ولایت و امامت در خور دیگران نیست، ودیگر مدعیّان زمامداری، شایستگی آن را ندارند.

 نامه 36 :...فدَع عَنْک قریشاً وَ تَرْکاضهم...

 قریش را بگذار تا در گمراهی بتازند، و در جدایی سرگردان باشند، و با سرکشی و دشمنی زندگی کنند.همانا آنان در جنگ با من متّحد شدند آنگونه که پیش از من در نبرد با رسول خدا (ص) هماهنگ بودند،خدا قریش را به کیفر زشتی هایشان عذاب کند، آنها پیوند خویشاوندی مرا بریدند، و حکومت فرزند مادرم (پیامبر اکرم ) را از من ربودند.

 حکمت 22:  وَ قال (ع) لنا حَق فَإِن أُعْطیناه وَ إِلَّا رکبْنا...

«و درود خدا بر او،فرمود:ما را حقّی است اگر به ما داده شود،وگرنه بر پشت شتران سوار شویم و برای گرفتن آن برانیم هر چند شب روی به طول انجامد.»

نامه 62 : فَإِن اللَّه سبحانه بعث محمداً (ص) نذیراً للعالمین...

خداوند سبحان محمّد(ص) را فرستاد تا بیم دهنده جهانیان،و گواه پیامبران پیش از خود باشد. آنگاه که پیامبر(ص) به سوی خدا رفت، مسلمانان پس از وی در کار حکومت با یکدیگر درگیر شدند.سوگند به خدا نه در فکرم می گذشت،و نه در خاطرم می آمد که عرب خلافت را پس از رسول خدا (ص) از اهل بیت او بگرداند، یا مرا پس از وی از عهده دار شدن حکومت باز دارد، تنها چیزی که نگرانم کرد شتافتن مردم به سوی فلان شخص (ابوبکر) بود که با او بیعت کردند. من دست باز کشیدم، تا آنجا که دیدم گروهی از اسلام باز گشته،می خواهند دین محمّد (ص)را نابود سازند.

ابن ابی الحدید میگوید:فرمایش امام (ع)که فرموده اند: من دست باز کشیدم، یعنی اینکه از بیعت نمودن امتناع نمودم تا اینکه دیدم که مردم از دین بر میگردند.

شرح نهج البلاغة، ج17،ص87

در ادامه بد نیست عزیزان ، نظر امام را نسبت به خلفا ( منتخبان مردمی که جناب روحانی فرمودند امام، نظرشان را پذیرفته بود)بدانند.

 با توجه به ضرورت وحدت ، در ادامه  تنها به نقل مختصر و گزیده از تاریخ مستند ترین منابع شیعه و سنی بسنده می کنم و از ذکر بسیاری از ظلم هایی که در حق امام روا داشته شد پرهیز می نمایم. 

در  نامه 53 حضرت می فرمایند:فانْظُرْ فی ذلِک نظَراً بلِیغاً ...

همانا این دین در دست اشرار(خلفا) اسیر گشته بود،که با نام دین به هوا پرستى پرداخته، و دنیاى خود را به دست می آوردند.

و در خطبه 151 فرمودند: وَنقَلُوا الْبِنَاءَ عَن رَصِّ أَساسِهِ ...

آنها (خلفا)بنیان اسلامى را تغییر داده در جاى دیگرى بنا نهادند،آنان کانون هر خطا و گناه،و پناهگاه هر فتنه جو شدند.که سرانجام در سرگردانى فرو رفته، و در غفلت و مستى به روش و آیین فرعونیان در آمدند، یا از همه بریده و دل به دنیا بستند، و یا پیوند خود را با دین گسستند.‼️

جالب اینجاست حتی خود خلیفه دوم هم به وضوح اعتراف میکند که امام علی (ع) به هیچ وجه او و خلیفه اول را قبول نداشت و آن دو نفر را دروغگو، گناه کار، حیله گر و خیانت کار  می دانست!

پژوهشگران به یقین می دانند که دو کتاب صحیح بخاری و مسلم از مستند ترین منابع برادران عزیز اهل سنت است.

در صحیح مسلم،ج3، ص1378،ح 1757، خلیفه دوم خطاب به عباس عموی پیامبر و امام علی(ع)می گوید:

فلَمَّا تُوفِّىَ رَسولُ اللَّهِ : قَالَ أَبُو بَکْرٍ أَنَا وَلىُّ رَسولِ اللَّهِ... فرأَیْتُمَاهُ کَاذِبًا آثمًا غَادرًا خَائِنًا...

پس از وفات رسول خدا ابوبکر گفت:من جانشین رسول خدا هستم،‌ شما دو نفر اعتقاد داشتید که او دروغگو، گناه کار، حیله گر و خیانت کار است؛ پس از مرگ ابوبکر،‌ من جانشین پیامبر و ابوبکر شدم و باز شما دو نفر مرا خائن، دروغگو حیله گر و گناه کار خواندید.

در آخر روایت،خلیفه دوم از امام (ع) و عباس اقرار میگیرد که آیا مطالبی را که گفتم تأیید می‌کنید. هر دو گفتند: بلی (قَالَ أَکَذَلِکَ قَالاَ نَعَمْ)

و در صحیح البخاری، ج4، ص1549، ح3998، کِتَاب الْمَغَازِی آمده است

فَأَرْسَلَ إلى أبی بَکْرٍ أَنْ ائْتِنَا ...کَرَاهِیَةً لِمَحْضَرِ عُمَرَ ... اسْتَبْدَدْتَ عَلَیْنَا بِالْأَمْرِ.

علی  کسی را پیش ابوبکر فرستاد که پیش من بیا ولی هیچکس با تو نیاید چون از همنشینی با عمر خوشش نمی‌آمد . وقتی ابوبکر آمد، امام به او گفت: تو درباره حکومت بر ما استبداد کردی.

بله امام(ع) زمانی که دیدند بین پذیرش خلفا از یک سو و نبودن اصل دین (بازگشت اعراب مسلمان به جاهلیت)باید یکی را انتخاب کند فرمودند:

 به خدا سوگند که ( ابوبکر )خلافت مسلمین را چون پیراهن بی‏قواره‏ ای درپوشید در حالی که به خوبی می‏دانست ناخدای کشتی خلافت جز «علی» (ع) نیست...پس شکیبایی را عاقلانه ‏تر یافتم و آن را برگزیدم. آری، صبر کردم، امّا چه صبری؟ مانند کسی که خار در چشمش فرو رفته  و استخوان در گلویش مانده باشد. می‏دیدم که میراثم به تاراج می‏رود (خطبه سوم )...تنها چیزی که نگرانم کرد شتافتن مردم به سوی فلان شخص (ابوبکر) بود که با او بیعت کردند. من دست باز کشیدم،تا آنجا که دیدم گروهی از اسلام باز گشته، می خواهند دین محمّد (ص) را نابود سازند...(نامه 62)

امامان و علمای شیعه (به تاسی از اهل بیت ) همیشه دغدغه تربیت مردم را داشته اند.

اگر امام علی (ع) به حکمیت تن می دهند برای این است که به مردم ازسویی  دروغ گویی معاویه و از دیگر سو بی بصیرتی و ساده لوحی امثال ابوموسی اشعری ( منتخب مردم  در مذاکرات صفین) اثبات شده و به عبارتی دیگر مردم درس سیاست بیاموزند.

امام خمینی هم در جریان سکوتشان در انتخاب بنی صدر بعد ها فرمودند: «واللَّه قسم، من رأى به ریاست جمهورى بنى صدر ندادم و در تمام موارد نظر دوستان را پذیرفتم‏.» (صحیفه،ج21،صص 331)

 هدف امام این بود که مردم متوجه شوند مخالفت با بنی صدر مخالفت با یک خائن است نه مخالفت یک روحانی(امام) با یک اقتصاد دان کت شلواری (بنی صدر) امام صبوری کرد تا نمایندگان همان مردمی که او (بنی صدر) را انتخاب کرده بودند در مجلس ، عدم کفایتش را دریابند و جالب اینجاست مردم هم پذیرفتند.

در قصه پر غصه برجام نیز با اینکه رهبر انقلاب صریحا می گوید من به سرانجام آن خوش بین نیستم (همانطور که امروز به وضوح شاهد آن هستیم) باز هم اجازه می دهند تیم آقای روحانی (که اعلام کردند به فرجام برجام خوش بین هستند) کار را پیش ببرند و در بسیاری از موارد مخالفین برجام را هم کنترل کردند تا فردا مذاکره کنندگان نگویند مخالفین برجام نگذاشتند وگرنه ما مذاکرات را درست پیش می بردیم . 

می توانید به صوت کامل سخنرانی نیز مراجعه کنید دانلود

آری باید به مردم اثبات شود که دشمن ،دشمن است و غیرقابل اعتماد.

والسلام علی من اتبع الهدی:

علی اکبر رائفی پور

مصاف ایرانیان masaf.ir

مشروح پاسخ آیت الله جوادی آملی به سخنان دکتر روحانی در لینک: yon.ir/YvTr0

واکنش آیت الله مکارم در مراسم شب بیست وسوم ماه رمضان به شبهات اخیر مطرح شده توسط رئیس جمهور

دریافت حجم: 1.45 مگابایتپاسخ مستدل حضرت آیت الله دکتر حسینی قزوینی به ادعای رئیس جمهور در خصوص مبنای خلافت امیرالمؤمنین علیه السلام بر اساس نهج البلاغه

دریافت حجم: 3.82 مگابایت۱ نظر

فواید روزه داری از معتبرترین سایتهای علمی جهان (۹)


تحقیقات حاکی از آن است که؛

رژیم هایی که بسیار شبیه به روزه داری میباشد نشانه های بیماری ام_اس را تخفیف میبخشند دانشمندان کشف کرده اند که رژیم های غذایی مشابهِ روزه داری، نوعی چرخه مرگ و زندگی سلولی را در بدن فرد آغاز می کند که برای ترمیم و بازسازی بدن حیاتی به نظر می رسد.

حال بگذریم از فواید خود روزه که بسیار است.

منبع: yon.ir/frm022

۰ نظر

وضعیت کردستان در منطقه

نگاه‌های عمومی به کردها به عنوان یکی از بازیگران تاثیرگذار منطقه‌ای در حدفاصل مرزهای غربی ایران تا مدیترانه عموما نگاهی است با پیش فرض‌های ناصحیح.

یکی از این پیش فرض‌ها یکپارچه دانستن تفکرات بنیادین این قوم در چهار کشور مختلف ایران، عراق، سوریه و ترکیه است.

بر خلاف آنچه عموم مردم متصور هستند، این قوم در چهار کشور میزبان از هیچ مانیفست یا تفکر بنیادین واحد و حتی زبان و ادبیات واحد تبعیت نمی‌کنند و تبعا از جهان بینی، اهداف و راهبرد واحدی هم برخوردار نیستند.

کردهای ایران عموما خود را قومی از اقوام ایرانی تحت تابعیت کشور واحد ایران می‌دانند، کردهای ترکیه تاحدودی به سمت جدایی طلبی گرایش دارند اما این گرایش به طور حداکثری در میان تمام کردهای ترکیه هوادار ندارد، کردهای سوریه شباهت زیادی به کردهای ترکیه دارند که با توجه به شرایط بوجود آمده کنونی در صدد جدایی از سوریه هستند و نهایتا کردهای عراق با توجه به حاکم بودن اعراب بر این کشور و عدم توجه به این قوم در دوران گذشته، به طور تاریخی گرایش بیشتری در جهت جدایی از کشور متبوع خود نسبت به کردهای سوریه و ترکیه داشته‌اند.

نوع چینش کردها در این سه کشور نیز بسیار جالب توجه است.

این قوم در سوریه استان حسکه، قسمت‌های شمالی استان رقه، قسمت شمال شرق استان حلب و قسمت شمال غرب این استان یعنی حدفاصل منطقه اعزاز تا منطقه عفرین را در اختیار دارند. در عراق استان‌های سلیمانیه، اربیل و دهوک و قسمت‌های غربی و شمالی استان‌های دیاله، صلاح الدین، کرکوک و نینوا تحت کنترل کردهای عراق می‌باشد. در ترکیه نیز بخش قابل توجهی از قسمت‌های شرق و جنوب شرق این کشور موسوم به ناحیه آناتولی شرقی و ناحیه آناتولی جنوب شرق به طور سنتی خاستگاه کردهای ترکیه بوده است. این سه منطقه دارای مرزهای گسترده مشترک می‌باشند که وجود بحران نظامی در دو کشور عراق و سوریه موجب تصمیم نیروهای نظامی کرد سوری و عراقی برای اتصال این دو منطقه به هم شده است. در صورت وقوع این رخداد منطقه‌ای حدودا 90 هزار کیلومتری از خاک عراق به منطقه‌ای تقریبا 20 هزار کیلومتری از خاک سوریه متصل و حکومتی مستقل با بالغ بر 110 هزار کیلومتر مربع مساحت اراضی و جمعیتی حدودا 10 میلیون نفر را شکل خواهند داد که حتی قادر خواهد بود با تحمیل فشار حداکثری بر ترکیه، کردهای ترکیه را نیز در جهت جدایی قسمتی از خاک این کشور یاری رساند.


در این میان بازیگر دیگر منطقه‌ای یعنی رژیم جعلی اسرائیل بیشترین تلاش را در جهت بهره گیری از این پتانسیل بالقوه کردها صورت داده است.

راهکار این رژیم در جهت مقابله با ایران، بر هم زدن نظام کنونی حاکم بر منطقه است و این نظام نیز تنها با تغییر مرزها دچار فروپاشی خواهد شد.

اسرائیل دو راهکار مهم را در این رابطه در دستور کار دارد : الف – تغییر نوع حاکمیت کشورهای منطقه از حاکمیت سیاسی به حاکمیت قومی و مذهبی. ب – ایجاد پایگاهی هم مرز با ایران، مستقل از بازیگران کنونی منطقه و تحت استیلای رژیم اسرائیل. در این رابطه اسرائیل تنها امید خود را در قوم کرد در کشورهای سوریه، عراق و ترکیه می‌بیند.

 

در باب طرح اول، در علم سیاست تئوری‌ای وجود دارد با نام تئوری آشوب سازنده که معتقد است کشورها زمانی به نزاع پایان می‌دهند که مرزهای شان نه بر اساس توافقات دیپلماتیک، بلکه بر اساس تفاوت‌های قومی و مذهبی شکل گرفته باشد. این همان طرحی ست که رژیم اسرائیل در قبال کردها در سوریه و عراق پیش گرفته، یعنی ایجاد آشوب و تغییر مرزهای کنونی به مرزهای قومی و مذهبی.

 

اما در مورد طرح دوم، همانطور که در ابتدای مبحث عنوان شد در صورت عقب نشینی ترکیه از حدفاصل جرابلس تا شمال اعزاز در قسمت شمالی استان حلب سوریه، منطقه ای به طول بیش از هفتصد کیلومتر در اختیار کردهای جدایی طلب سوریه قرار خواهد گرفت که با احتساب مرزهای شمالی عراق با ترکیه که در اختیار کردهای عراق می‌باشد به حدودا هزار کیلومتر نیز خواهد رسید.

در این شرایط کردهای عراق و سوریه، بر منطقه‌ای فوق استراتژیک در حدفاصل مرزهای غربی ایران تا دریای مدیترانه مستولی خواهند شد!

با در نظر داشتن این قضیه می‌توان علت تلاش رژیم اسرائیل در جهت جدایی این قوم از کشورهای سوریه و عراق و سرمایه گذاری سیاسی، اقتصادی و نظامی تل آویو در میان کردهای سوری و عراقی را بهتر دریافت.

در صورت وقوع این رخداد، در واقع عملا فاصله رژیم اسرائیل با خاک ایران به حدود چهارصد کیلومتر دریایی یعنی حدفاصل بندر حیفا تا مرز شمال غرب سوریه با ترکیه خواهد رسید! این معکوس همان طرحی‌ست که جمهوری اسلامی به واسطه حزب الله لبنان در جهت مقابله با رژیم اسرائیل طراحی کرده است.

اما راهکار جمهوری اسلامی ایران چه می‌تواند باشد؟

طبیعتا ترکیه در این ماجرا نقش بسزایی دارد زیرا تمام منطقه یاد شده دارای مرز مشترک با این کشور است و ایران نیز به و اسطه وجود منافع همسو با ترکیه در این راستا، می‌تواند با بهره گیری صحیح از شاخصه‌های دیپلماتیک و نظامی حداکثر استفاده را از پتانسیل ترکیه در جهت جلوگیری از تجزیه خاک کشورهای سوریه و عراق ببرد.

نیروهای نظامی دولتی سوریه نیز نقش برجسته‌ای در این معادله دارند. آنها می‌توانند با در اختیار گرفتن قسمت‌هایی از مناطق شمالی استان رقه و شمال شرق استان حلب از ایجاد کریدور کردها در شمال سوریه جلوگیری کرده و به نوعی عنان بازی را در دست نیروهای همسو با ایران نگه دارند.

اما مهمترین راهکار، بستن مرز استان نینوای عراق و خاک سوریه می‌باشد. استان نینوا با دو استان دیرالزور و حسکه در خاک سوریه هم مرز است، استان دیرالزور پایگاه متزلزل داعش می‌باشد و استان حسکه نیز به نوعی مرکزیت کردهای سوریه را بر عهده دارد. کنترل این مرز حدودا سیصد کیلومتری کلید عدم اتصال کردهای عراق و کردهای سوریه است که هم اکنون نیروهای الحشد الشعبی وظیفه آن را بر عهده دارند.

دکتر مانی محرابی، عضو اندیشکده روابط بین الملل


 کردستان عراق و موضع رهبر ایران

آیت الله سید علی خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی ایران امروز در دیدار با حیدر العبادی نخست وزیر عراق موضع نهایی ایران درباره همه پرسی و استقلال اقلیم کردستان را اعلام کرد.

ایشان دامن زنندگان به این موضوع را مخالفان استقلال و هویت عراق دانستند و به طور ضمنی محرکان استقلال کردستان را اذناب آمریکا معرفی کردند.

این صریح ترین جمله رهبر انقلاب درباره تلاش های غیرقانونی کردهای عراق به رهبری مسعود بارزانی برای تجزیه عراق به شمار می رود.

 مسعود بارزانی و دیگر هواداران همه پرسی و استقلال اکنون با این موضع صریح رهبر انقلاب که پیامی آشکار و واضح به آنان بودند مانع بزرگ تری برای تحقق هدف خود دارند

 تا پیش از این اگر مخالفت ها از زبان وزارت خارجه ایران اعلام میشد اما این بار قدرتمندترین مرد خاورمیانه نظر خود را اینگونه صریح بیان می کند

 بارزانی به خوبی می داند سخنان آیت الله خامنه ای و لحن هشدار گونه او جدی است

سید رضا قزوینی(الغرابی)

منبع: نجوا

۰ نظر

دانلود کلیپ « اقتصاد از شعار تا واقعیت »


دانلود با کیفیت HD720p - حجم 45 مگابایت

دانلود با کیفیت 360p - حجم 15 مگابایت

دانلود پادکست صوتی

۰ نظر

انتشار گسترده کتاب the twelfth Imam(امام دوازدهم) نوشته جوئل روزنبرگ

 انتشار گسترده کتاب the twelfth Imam(امام دوازدهم) نوشته جوئل روزنبرگ در میان مسیحیان امریکا وی در این کتاب امام زمان (عج) را طبق پیشگویی های "خودبافته" دجال اخرالزمان معرفی کرده است .

۱ نظر

دانلود سخنرانی استاد رائفی پور « شب قدر »

دانلود سخنرانی استاد رائفی پور در شب قدر - 27 خرداد 96 - مشهد مقدس

زمان: 69 دقیقه 

از دست ندهید

دانلود صوتی با کیفیت 80kb - حجم 39 مگابایت 

دانلود صوتی با کیفیت 24kb - حجم 11 مگابایت 

۲ نظر

وظیفه زن در خانه

همه‌ی مردها دوست دارند وقتی وارد خانه شدند، خانه به آن‌ها آرامش و امنیّت بدهد و احساس راحتی و آسودگی کنند. این وظیفه‌ی زن است. «مقام معظم رهبری»

تبیان

۲ نظر
سپاه از پایگاه های خود در استان های کرمانشاه و کردستان، تروریست ها را در دیرالزور سوریه هدف قرار داد

سپاه از پایگاه های خود در استان های کرمانشاه و کردستان، تروریست ها را در دیرالزور سوریه هدف قرار داد

مدت زمان: 55 ثانیه 

منبع: نجوا 

مصاف ایرانیان

نگاهی به حمله موشکی ایران

حمله موشکی ایران به مواضع داعش در سوریه نشان از درایت بالا و هوش سیاسی رهبر انقلاب دارد

چراکه این حمله ی موشکی:

 اول هشدار برای رژیم صهیونیستی بود و این اصل به اثبات رسید که شیعه هیچگاه بلوف نمی زند و‌به هر تهدیدی جامه ی عمل می پوشاند

 به صهیونیست ها اثبات شد که درصورت غلط اضافه حیفا و تل آویو  قطعا با خاک یکسان خواهد شد 

 به عربستان هم گوشزد شد که نباید برای ایران ادعا های گنده کند و برای عملیات های تروریستی در ایران برنامه ریزی و حمایت مالی کند و  ‌ ترقه  بازی در ایران هزینه ای جبران ناپذیر بهمراه دارد 

 به آمریکا نیز ثابت شد که در صورت اقدامات مشکوک نه تنها امنیت حامیان منافعش در منطقه به خطر خواهد افتاد همچنین سیلی ایران به مراتب محکم تر و‌مخرب تر خواهد بود

 این تنها یک تسویه حساب ساده  با نوکران کم عقل آمریکا بود و‌بدانند تهدید امنیت ایران بازی با دم شیر است

در ضمن کاش بالأخره برخی متوجه بشوند که برنامه قوی دفاعی و اقتدار نظامی از جمله تقویت موشک ها هست که اقتدار و امنیت می آورد نه  «لبخند» و «سایبردیپلماسی»!

ضمنا «آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند»

علیرضا پورمسعود

کارشناس BBC اعتراف کرد: [آیت‌الله] خامنه‌ای از روشنفکران ایران ۲۵ سال جلوتر است، برای اینکه فهمید خلع سلاح به معنای پایان و فروپاشی ایران است.

دریافت حجم: 4.61 مگابایت

مدت زمان: 4 دقیقه 

️ استاد رائفی پور در واکنش به حمله موشکی سپاه به تروریست ها در سوریه

 یک تیر و نه نشان :

1- تست موشک های ساخته شده !

 2- هدف قرار دادن اهداف از پیش تعیین شده مراکز داعش با موشک های نقطه زن در دیر الزور و انتقام حادثه تروریستی تهران

3- هشدار به عربستان بابت هدف قرار دادن قایق ماهیگیری ایرانی ( کمترین برد مورد نیاز برای هدف قرار دادن ریاض از ایران  650 کیلومتر برابر با فاصله کرمانشاه-دیرالزور است)

 4-  عبور موشک های ایرانی از آسمان دو کشور (همان کشور هایی که بین ما تا رژیم صهیونیستی هستند).

 5-  پاسخ به تحریم های جدید کنگره آمریکا (تحریم های موشکی)

 6- هشدار جدی به رژیم صهیونیستی (موشک های برد بلند و میانبرد خط قرمز همیشگی غربی ها برای کشورهای خاورمیانه برای حفظ امنیت اسرائیل بوده است)!

 7-  اولین استفاده ایران از موشک‌های میان‌برد طی ۳۰ سال گذشته (ایران وارد فاز عملیاتی استفاده از توان موشکی خود شد )

 8- همزمانی این حمله بلافاصله پس از سخنان رهبر انقلاب نشان میدهد که دستگاه های نظامی از که فرمان میگیرند

9- استفاده از موشک در دفاع از جبهه مقاومت پاسخ قاطع به برجام های 2 و 3 (موشکی و جبهه مقاومت) مد نظر برخی آقایان است!

اندیشکده آمریکایی مرکز مطالعات استراتژیک: توان موشکی ایران از نظر تعداد و تنوع در خاورمیانه بی‌رقیب است و از  تل آویو  تا لندن در تیررس ایران هستند

ایران درکنار آمریکا و روسیه جزء اولین کشورهایی قرار گرفت که باسلاح دوربرد داعش را موردهدف قرار داد

حالا بهتر میتوان دریافت که چرا انقدر دشمنان ما،روی موشک های کشورمان حساسیت دارند!

حمله موشکی ایران به مواضع داعش در سوریه کارشناسان تلویزیون سلطنتی انگلستان را هم به تحسین واداشت

۲ نظر

پیام فارسی آل سعود به مردم ایران

آل سعود، ایران، انتخابات سال ۸۸، سوریه، یمن، عراق، غزه، مقاومت، نگرانی آل سعود برای مردم ایران و...

خط و ربط ها را بیشتر بشناسیم

دریافت حجم: 3.51 مگابایت


مدت زمان: 2 دقیقه 6 ثانیه 
منبع: نجوا
۲ نظر

تورات و انجیل "واقعی" در عصر ظهور

طراحی شده توسط موسسه مصاف ایرانیان


 امام باقر فرمودند: مهدی، برای این مهدی نامیده شده که مردم را به امری پنهان هدایت میکند و تورات و سایر کتابهای خداوند را از غاری در "انطاکیه" بیرون می آورد و میان اهل تورات، با تورات و میان اهل انجیل، با انجیل و میان اهل زبور، با زبور و بین اهل قرآن، با قرآن حکم میکند. (غیبت نعمانی باب۱۳ ح۲۶)

 "قائم علیه السلام میخواهد برای همیشه به نفوذ یهود و نصارا و دیگر دین ها و آیین های توحیدی و غیر توحیدی پایان دهد و تنها پرچم برافراشته، پرچم آنحضرت باشد[که پرچم صلح و عدل است] زیرا وی از غار انطاکیه، تابوت سکینه را بیرون می آورد که نسخه اصلی تورات و انجیل در آن است". (نزول مسیح و ظهور موعود، ص۳۹۶)

۱ نظر

صحبت های مهاجرانی در بی بی سی پیرامون رهبر انقلاب

دریافت. حجم: 3.37 مگابایت
مدت زمان: 1 دقیقه 45 ثانیه 

۰ نظر

کارخونه قصه های مهدوی «قصه پادشاه بهار»


قصه پادشاه بهار - کیفیت320kb- حجم 39 مگابایت

قصه پادشاه بهار - کیفیت192kb- حجم 24 مگابایت

دانلود نرم افزار اندروید کارخونه قصه ها

مصاف ایرانیان masaf.ir

۰ نظر
️ " سخنان محقق مسیحی در مورد تاثیر حضور معنوی امام زمان (عج) در هدایت دنیای امروز "

️ " سخنان محقق مسیحی در مورد تاثیر حضور معنوی امام زمان (عج) در هدایت دنیای امروز "

دریافت  حجم: 3.32 مگابایت
مدت زمان: 2 دقیقه 18 ثانیه 

۰ نظر

پاسخ استاد رائفی پور به سخنان دیروز رئیس جمهور

رئیس‌جمهوری: امیرالمؤمنین مبنای ولایت و حکومت را نظر مردم و انتخاب مردم میداند. گفت هرکسی که شماها او را برگزینید من هم اطلاعت میکنم. 

 با خبر شدم جناب آقای دکتر روحانی رئیس جمهور محترم فرموده اند :

 "امیرالمومنین مبنای ولایت و حکومت را نظر مردم و انتخاب مردم می‌داند. گفت هرکسی که شماها او را برگزینید من هم اطاعت می‌کنم"

ای کاش حضرت زهرا (س) به اندازه رئیس جمهور محترم با عقاید و اندیشه های امام علی (ع) آشنا بودند و بی خود در مقابل کسانی که آمده بودند علی را با دستان بسته برای بیعت با جناب ابوبکر ببرند مقاومت نمی کردند و جان شریفشان را در مقابل انتخاب مردم و شورای سقیفه قرار نمی دادند!

تحلیلگر BBC: بر مبنای حرف روحانی، شیعیان بیایند سقیفه را بپذیرند و دعوا تمام شود

افسوس که امام حسین (ع) و یارانش هم  به اندازه جناب روحانی با منظومه فکری امیرالمومنین (ع) آشنا نیستند و اِلا نه عاشورایی برپا میشد و نه کربلایی و نه آن همه خونریزی !!!

 خوب که نگاه میکنم العیاذ بالله خود خدا هم به اندازه ایشان آگاه به مسائل نیستند و اِلا قرآن را پر از فراز های زیر نمی کردند...

 أَکْثَرُهُمْ لا یُؤْمِنُون ( اکثرشان ایمان نمی آورند)

 أَکْثَرُهُمُ الْفاسِقُون ( اکثرشان فاسقند )

  أَکْثَرُهُمْ لا یَعْقِلُون ( اکثرشان عقل ندارند)

 أَکْثَرَهُمْ لا یَعْلَمُون ( اکثرشان علم ندارند)

َّ أَکْثَرَهُمْ یَجْهَلُون ( اکثرشان جاهلند)

َ أَکْثَرُهُمُ الْکافِرُون ( اکثرشان کافرند)

َأَکْثَرُهُمْ لِلْحَقِّ کارِهُون ( اکثرشان نسبت به پذیرش حق کراهت دارند)

َ أَکْثَرُهُمْ کاذِبُون ( اکثرشان دروغ گویند)

 أَکْثَرَهُمْ لا یَشْکُرُون ( اکثرشان شاکر نیستند)

 أَکْثَرُهُمْ مُشْرِکینَ  ( اکثرشان مشرک هستند)

َأَکْثَرُهُمْ فَهُمْ لا یَسْمَعُون ( اکثرشان گوششان بدهکار نیست)

آقای دکتر !!! همان فرمایشاتتان راجع به "مذاکرات امام علی (ع) و زبیر" و "مذاکرات امام حسین (ع) و عمربن سعد " و " صلح امام حسن (ع) " که این آخری را همین چند روز پیش افاضه فرموده بودید برای هفت پشت ما و هزار و دویست سال فقاهت شیعی بس است. 

 در مظلومیت علی ابن ابی طالب (ع) همین بس که رئیس جمهور تنها حکومت شیعی جهان این سخنان را بگوید!

آقای رئیس جمهور شما را بخدا به همان برجامتان برسید و با اهل بیت کاری نداشته باشید!

الفاتحه...

علی اکبر رائفی پور شب شهادت امام مظلوم شیعیان رمضان ۱۴۳۸

سر نفاق و کتاب خدا؟! کجاست علی؟

که باز پاره ی قرآن به نیزه را بیند

۱ نظر

دانلود سخنرانی استاد رائفی پور « شب قدر »

زمان: 54 دقیقه

دانلود تصویری با کیفیت HD720p - حجم 382 مگابایت

دانلود تصویری با کیفیت 360p - حجم 191 مگابایت


دانلود صوتی با کیفیت 80kb- حجم 31 مگابایت 

دانلود صوتی با کیفیت 24kb- حجم 9 مگابایت

۱ نظر

شانزدهمین عامل اصلی تاخیر ظهور

V

۰ نظر

جناب آقای دکتر روحانی رئیس جمهور محترم:


باخبر شدیم در سالروز ولادت امام مجتبی (ع) با اشاره به"جریان صلح ساباط"  فرموده اید : "صلح سخت‌تر از جنگ است، تحملش سخت‌تر از جنگ است و شهامت بسیار زیادی می‌خواهد که انسان برای مصالح جامعه اسلامی در برابر دشمنان دست صلح دراز کند، امام حسن "برای دین خدا و امت اسلام این کار را کرد و با صلح خود شمشیر و نیزه‌ای را تحمل کرد که بسیار دردناک‌تر از شمشیر و نیزه در میدان جنگ بود..."

ظاهرا فراموش فرموده اید که امام حسن(ع) تاآخرین لحظه قصد نبرد با لشکر تا دندان مسلح معاویه را داشت و همانگونه که شیخ مفید در ارشاد می نویسد:«امام پس از فراخوان نبرد علیه شامیان، متوجه جاسوسانی ازسوی معاویه در کوفه و بصره شد، که پس از شناسایی، دستور اعدام ۲نفرشان را صادر کرد»

 و به دنبال آن در نامه‌ای به معاویه، چنین نوشت:«...گویا خواهان جنگ هستی، بزودی آن را دیدار خواهی کرد پس چشم به راه باش»

 خوب است بدانید که  یاران امام حسن(ع) در پیروزی بدون دردسر معاویه نقش اساسی را ایفاء نمودند!!!

در این میان سهم خواص جامعه ازجمله عبیدالله بن عباس شاخص است

جناب آقای روحانی؛ همانطور که نمی دانید! او فرمانده لشگر امام حسن (ع) بود و نتوانست دربرابر پیشنهاد یک میلیون درهمی معاویه مقاومت کند و با عده‌ زیادی از زیردستان خود درحدود ۸۰۰۰نفر(دو سوم از کل سپاه امام)شبانه به اردوگاه معاویه پیوست و باقیمانده سپاهیان امام را بدون فرمانده رها نمود.  

صبح‌گاه وقتی سپاه امام برای نماز حاضر شدند،عبیدالله بن عباس غایب بود؛ناچار شخص دومی که ازسوی امام حسن(ع) بعنوان جانشین عبیدالله منصوب شده بود و قیس بن سعد بن عباده انصاری نام داشت، فرماندهی سپاه را به عهده گرفت و نماز جماعت را بجاآورد.

وسوسه‌های معاویه درخصوص قیس سازگار نشد ولی معاویه که به مقصود نهایی خود نرسیده بود با شایعه‌سازی و عملیات روانی توسط جاسوسان خود درمیان سپاه قیس باعث سردرگمی و کلافگی آنان شد.

با فرار عبیدالله ابن عباس و دیگر سپاهیان امام حسن(ع) شرایط بسیار نامطلوبی پدید آمد، امام که برای جمع آوری سپاه به مدائن رفته بود نه تنها موفق به انجام این کار نشد،بلکه عده‌ای از سپاهیانش بر او شوریدند و به خیمه‌ حضرت ریخته و به غارت پرداختند.آنان حتی سجاده زیرپای حضرت را ربودند و کار بجایی رسید که"عبدالرحمن ازدی" ردای آن حضرت را از دوشش کشید و امام  بدون اینکه ردایی بر تن داشته باشد، سوار مرکب شد.

همین که به "مظلم ساباط" رسید ناگاه یکی از خوارج به نام"جراح بن سنان" پیش آمد، لگام اسب حضرت را گرفت و گفت حسن تو نیز همانند پدرت کافر شدی و خنجری مسموم به ران مبارک حضرت زد که تا استخوان شکافته شد. این ضربت به قدری سهمگین بود که حضرت بسیار رنجور و بیمار گشت. 

جناب آقای روحانی؛

بدانید که امام حسن(ع) تاآخرین لحظه قصدمبارزه با طاغوت معاویه را داشت تا اینکه دو سوم سپاهیانش به او خیانت کردند و با سخت شدن شرایط توسط یارانش جام زهر را در گلوی فرمانده و امام خود ریختند.

خودفروشی خواص و بنده دنیا شدن، نشناختن جایگاه امام جامعه و بی توجهی به دستورات ایشان بود که صلح با طاغوت را تحمیل نمود.

جناب حقوق دان!

باوجود تمامی تنگناهای مذکور در دوره امام حسن و البته عدم تطبیق آن با شرایط کنونی جمهوری قدرتمند اسلامی ایران، اگر متن برجام امام مجتبی(برنامه رسوا کننده جریان اندیشه ای معاویه) و مذاکرات و صلح تحمیلی بر ایشان را خوانده باشید مستحضرید که  متن مذکور دارای فرم و محتوایی فوق العاده هوشمندانه،عزتمدارانه و رسواگر درمقابل دشمنی مکار، غدّار و زورگویی چون ساکن کاخ سبز است.

لذا برای ادامه حیات این نوزاد معلول و مبتلا به مرگ مغزی خودتان (برجام با ۵+۱) مختارید هرکاری خواستید بکنید اما لطفا با اهل بیت کاری نداشته باشید!

پیش از این هم درباره مذاکرات میان امام حسین(ع) و عمربن سعد و همچنین امام علی(ع) و زبیر نکاتی را مطرح فرموده بودید که داد مورخان را درآورد و منجر به تذکرصریح رهبرانقلاب نیز شد.

درضمن باتوجه به اینکه دوست داریم نسبت به شما حسن ظن داشته باشیم لذا بیان  شذوذات  اینچنینی را ازسوی شما حمل بر عدم مطالعه تان در تاریخ علی الخصوص سیره اهل بیت میدانیم که البته اگر آگاهانه سیره اهل بیت را تحریف می کنید باید فاتحه شما و مملکت را خواند.

مزید اطلاعتان درباره جریان صلح ساباط می توانید به منابع زیر مراجعه فرمایید:

الارشاد فی معرفه حجج الله علی العباد، ج۲، ص ۵، ۱۲و ۱۳

تاریخ الامم و الملوک، ج۵، ص۱۹۵

تاریخ یعقوبی، ج۲،ص ۱۰۷،۱۴۱و۱۴۲

البدایه والنهایه، ج۸، ص۱۵

بحارالانوار، ج۴۴، ص۵۱،/ ج۴۴، ص۳۳

مقاتل الطالبیین، ص۳۹

پوریا معینی


۰ نظر

ما فقط یک حاجت داریم

 


دانلود با کیفیت HD720p - حجم 44 مگابایت 

دانلود با کیفیت 360p - حجم 18 مگابایت 


۰ نظر

بگیرید فرزند زن یهودی را...

وقتی امام، لحظه جراحت توطئه یهود را آشکار می‎کند.

استاد شهید مطهری :
 "در قرآن کریم کلمه تحریف به کار رفته است؛ مخصوصا در مورد یهودی ها که این ها قهرمان تحریف در جهان اند؛ نه امروز، از وقتی که تاریخ یهودیت در دنیا به وجود آمده است. نمی دانم این نژاد چه نژادی است که تمایل عجیبی به قلب حقایق و تحریف کردن دارد و لهذا همیشه کارهایی را در اختیار می گیرند که در آن کارها بشود حقایق را تحریف و قلب کرد... قرآن چه عجیب درباره این ها حرف می زند. این خصیصه یهودی گری که تحریف است، در قرآن به صورت یک خصیصه نژادی شناخته شده است. "
در تمامی وقایع تاریخ اسلام که منجر به وقوع جنگ‎ها و خونریزی‎های فراوان در زمان حیات پیامبر گردید و همچنین حوادثی که باعث خروج مسیر حرکت اسلام از صراط مستقیم پس از پیامبر شد، همواره، ردپایی از خدعه‎های پنهان و پیدای یهود به چشم می‎خورد.
باید گفت این جریان در دوران حیات حضرت رسول، به صورت آشکارتر، به مبارزه با اسلام می‎پرداخته است اما پس از شهادت رسیدن ایشان که البته باز هم ردی از یهودی در آن دیده می‎شود، فعالیت و کارشکنی‎های یهود، به صورت پنهان ادامه داشت
تا جایی که در برخی از موارد، یافتن ردپای آن‎ها در تاریخ، بسیار دشوار است و همین امر باعث شده که اهل بیت در مواردی به صورت آشکار، از توطئه یهودیت علیه دین اسلام، پرده بردارند.
باید گفت متاسفانه در جریان به شهادت رسیدن اهل بیت عصمت و طهارت همواره دست یهود به چشم می‎خورد و در صف آرایی در مقابل امام حسین (ع) و به شهادت رساندن نوادگان پیامبر با فجیع ترین شکل ممکن، اوج رذالت خود را به نمایش گذاشت.
باید گفت امام علی(ع) را نیز یک یهودی زاده به شهادت رسانده است. و این امر در همان دقایق ابتدایی توسط خود حضرت نقل شده است.
در کتاب "منتهی الآمال"، جلد اول، صفحه 258، آمده است: 
"از پس او ابن ملجم آمد... و شمشیر بر فرق آن حضرت فرود آورد... آن حضرت فرمود:... سوگند به خدای کعبه که رستگار شدم. و صیحه ی شریفه اش بلند شد که فرزند یهودیه (ابن ملجم) مرا کشت، او را مأخوذ دارید. " در کتاب "ره آورد مبارزات حضرت زهرا سلام الله علیها" آمده است: "ابن ملجم یهودی زاده، مسلمان می شود و از طرف مردم یمن با امام علی(ع) بیعت می کند و در جنگ جمل و صفین شرکت می کند و پس از حکمیت جزو خوارج شده به ترور امام روی می آورد.
در منابع تاریخی این‎گونه نقل است که خوارج  به این نتیجه رسیدند که همه فتنه ها از علی بن ابی طالب، معاویة بن ابی سفیان و عمرو بن عاص برمی خیزد و باید امت اسلام را از دست این پیشوایان گمراهی نجات داد تا جامعه اسلامی طعم خوشی و راحتی را بچشد؛ از این رو عبدالرحمن بن ملجم مرادی قتل علی علیه السلام را به عهده گرفت و بَرَک بن عبیداللّه تمیمی مأمور کشتن معاویه گردید و عمرو بن بکر تمیمی نیز عهده دار قتل عمروعاص شد. این سه ضمن هم قسم شدن با یکدیگر، پیمان بستند که در شب نوزدهم ماه رمضان سال چهلم هجری این نقشه را عملی کنند، سپس هر یک راهی مقصد خود شدند(1)
این گونه منقول است که بَرَک بن عبیداللّه در شام توانست شمشیری بر ران معاویه فرود آورد و او را مجروح کند ، ولی عمرو بن بکر در مصر موفق به ترور عمروعاص نشد؛ در آن روز برای نماز حاضر نشد و به جای خود خارجة بن حذافه رئیس داروغه را برای اقامه نماز فرستاد که وی با شمشیر عمرو بن بکر از پا درآمد(2) و تنها ابن ملجم مرادی توانست به این توطئه جامه عمل بپوشاند و امام را به شهادت برساند.
نکته‎ای که ذکر آن ضروری است، این است که به نظر می‎رسد مطرح کردن نام عمروعاص و معاویه برای ترور، از همان ابتدا به منظور انحراف افکار عمومی و توسط یهود انجام گرفته‎است و هدف اصلی این توطئه به شهادت رساندن امیرالمومنین (علیه السلام) بوده‎است.
زیرا یکی از استراتژی‎های یهود از همان ابتدا خودزنی برای مظلوم‎نمایی بوده‎است و از آن‎جا که از یک سو عمروعاص و معاویه، خدمات فراوانی برای پیشبرد اهداف یهود کرده‎بودند، و از سوی دیگر، دارای مقام و منصب در میان مسلمانان بودند،، می‎توانستند گزینه مناسبی برای انحراف افکار عمومی و حتی انحراف تاریخ باشند تا از این طریق، مسببان اصلی به شهادت رساندن امام اول شیعیان، مخفی بمانند اما امام، با تیزبینی خود، در همان دقایق ابتدایی مجروحیت، دست خونین یهود را برای تاریخ آشکار ساخت.
امام زمان (عج):
زَعَمَتِ الظَّلَمَةُ أَنَّ حُجَّةَ اللّهِ داحِضَةٌ وَ لَوْ أُذِنَ لَنا فِى الْکَلامِ لَزالَ الشَّکُّ:
ستمگران پنداشتند که حجّت خدا از بین رفته است، در حالى که اگر به ما اجازه سخن گفتن داده مى‌شد، هر آینه تمام شکّ‌ها را از بین مى‌بردیم
فهرست منابع:
1-    تاریخ الأمم و الملوک، ج4، ص 110؛ أنساب الأشراف، ج2،ص490؛ مناقب آل ابی طالب، ج3، ص311.
2-    انساب الاشراف، ج2، ص490 و 491.

مصاف ایرانیان masaf.ir
۰ نظر

مسئله‌ سند ۲۰۳۰ مسئله استقلال کشور است️ نظام آموزشی ما را چهار نفر بنشینند در یونسکو بنویسند! چرا؟

رهبر انقلاب عصر امروز در دیدار جمعی از دانشجویان:

مسئله استقلال خیلی مهم است؛ مسئله‌ی سند ۲۰۳۰ از این قبیل است. حالا بعضی می‌آیند می‌گویند ما تحفظ دادیم یا گفتیم فلان چیزش را قبول نداریم؛ نه، بحث سر این‌ها نیست؛ فرض کنیم در این سند هیچ‌چیز واضح بیّنی هم که مخالف اسلام باشد وجود نداشته باشد؛ که حالا وجود دارد؛ من حرفم این است که نظام آموزشی کشور نباید بیرون کشور نوشته شود.

آن‌ها که خیال می‌کنند ما گزارش درست نگرفتیم؛ نه، گزارش‌های ما گزارش‌های درستی است. شما می‌گویید این سند مثلاً خلاف اسلام ندارد، داشته باشد یا نداشته باشد، اینجا ایران است، اینجا جمهوری اسلامی است. نظام آموزشی ما را چهار نفر بنشینند در یونسکو بنویسند! چرا؟ این همان مسئله‌ی استقلال است.۹۶/۳/۱۷

قبول توافق‌نامه‌های بین‌المللیِ مخالف مبانی نظام اسلامی همانند سند2030؛ راهی برای تبدیل نمودن دولت اسلامی به دولتی ضعیف و غیر مستقل


1. در پاسخ به انتقادات و مخالفت‌هایی که نسبت به پذیرش سند2030 در طی هفته‌های اخیر بیان شد، موافقین این سند در پاسخ بیان می‌کنند که این سند با توجه به حق تحفظ و نیز با توجه به در نظر گرفتن رعایت قوانین داخلی کشور و ضوابط و معیارهای فرهنگی و دینی، پذیرفته شده و به همین دلیل آسیب و خطری به همراه نخواهد داشت.

️2.  اما در این خصوص نکته ای که حائز اهمیت است و مقام معظم رهبری نیز بدان تذکر دادند، این است که این سند و اسنادی مشابه که با توجه به مبانی فکری و فرهنگی و لیبرالیستی غربی تدوین شده و به دلیل تصویب آن در مجامع بین‌المللی حقوق بشری از پشتوانه‌ی قوی حقوقی نیز برخوردار است، در یک نگاه کلی می‌توانند به استقلال اجرایی و مدیریتی کشور که باید بر اساس موازین و قوانین کلی داخلی و مبانی فکری، دینی و فرهنگی کشور انجام شود، آسیب جدی وارد نمایند. چنان‌که سابقه‌ی پذیرش این نوع اسناد در بسیاری از کشورهای دنیا، دلیلی بر وقوع این پیامد است.

3.  در حقیقت می‌توان گفت این اسناد با توجه به تعهد ضمنی‌ای که با عمل به مفاد آن برای کشورها ایجاد می‌کنند، استقلال و قدرت چانه‌زنی هر کشوری را تهدید نموده و خدشه‌دار می‌نمایند و رفته رفته دولت قوی و مستقل را تبدیل به  دولت ضعیف می‌نمایند، دولتی که قادر نیست فکر و اندیشه خود را نه تنها به کشورهای دیگر عرضه نماید، بلکه خود نیز باید پذیرنده محض برنامه‌هایی باشد که در قالب اسناد بین‌المللی حقوقی مختلف و مخالف با ضوابط داخلی خود تنظیم و لازم‌الاجرا شده‌اند.

4️. در حقیقت آنچه که در نهایت تحقق خواهد یافت، دولت ضعیف یا دولت نرم (soft state) خواهد بود. چرا که تنها وجود این نوع دولت می‌تواند به رسمیت شناختن بین‌المللی چیزی باشد که نهادهای خودتأسیس آن دولت‌ها وضع و الزامی نموده‌اند. دولتی که به دلیل مخاطرات و تعارضاتی که این اسناد در کشورش ایجاد می‌کنند، یا سعی خواهد نمود مفاد اسناد را به عینه اجرا کند و یا این‌که تظاهر به اجرا نماید تا این مجامع بین‌المللی را راضی نگه دارد. 

5. دولتی که بنابه دیدگاه برخی اندیشمندان غربی همچون ریچارد سندبروک (richard sandbrock) آن را می‌توان دولت موهوم (factious state) یا بنابه دیدگاه اوبرایان، دولت همه چیز (state of nothingness) نامید.[1]

6️. ار این‌رو، این دیدگاه که پذیرش اسناد بین‌المللی همچون سند2030 و اسناد دیگری که در حال پذیرش است، به دلیل درنظرگرفتن حق تحفظ آسیبی به همراه نخواهند داشت، کاملاً مخدوش و غیر قابل پذیرش است، چرا که بزرگترین آسیب این اسناد، عدم استقلال کشور و تبدیل شدن نظام اسلامی به نظامی ضعیف و وابسته است. مسأله‌ای که به اصل وجود و بقای نظام اسلامی آسیب جدی رسانده و زمینه تخریب ارزش‌های بنیادین آن را با فراهم نمودن زمینه نفوذ همه‌جانبه به همراه خواهد داشت.

[1]see: Governance, Administration and Development : Making the State Work / M. Turner, D. Hulme

️ محسن کاشانی

تصاویر ناراحت کننده از آنچه که در مهد کودک های ما اتفاق می افتد...

فرزندانی که باید آینده ایران متمدن را بسازند،چگونه و برای کدام آرمان تربیت می شوند؟!

این را بگذارید کنار سند۲۰۳۰

منبع: نجوا و اندیشکده مطالعات یهود

۱ نظر