۲۴ مطلب در ارديبهشت ۱۳۹۶ ثبت شده است

دانلود سخنرانی استاد رائفی پور « سبک زندگی اسلامی »

زمان: 66 دقیقه

دانلود صوتی با کیفیت 80kb - حجم 38 مگابایت 

دانلود صوتی با کیفیت 24kb - حجم 11 مگابایت 

موسسه مصاف ایرانیان  masaf.ir

۱ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰

توجه زن ها به خود در خانه

 زنانی که به زیبایی اندام و ظاهر خود در خانه توجه می‌کنند، همسران آن‌ها از میل جنسی بالاتری برخوردار بوده و شانس خیانت همسرشان به آن‌ها بسیار کمتر است.

منبع:تبیان

۰ نظر موافقین ۲ مخالفین ۰

قابل توجه آن هایی که با رای خود دنبال آن بودند که سایه جنگ را از سر مردم ایران دفع کنند

هیتلر گفت:  وانمود کن که  کشور درخطر است! زیرا وقتى مردم بترسند، براى بردگی  آماده میشوند؛ وقتى مردم بترسند، آنگاه آماده اند تا از سیاستمدارها[ی فاسد] پیروى کنند.

پس از انتخابات سایه جنگ برداشته شد؟!

ایجاد دو قطبی جنگ و صلح،  همان استراتژی هیتلر که مردم را بترسان و حکومت کن برای چندمین بار اجرا شد جمعیت قابل توجهی از مردم از ترس جنگ و برداشته شدن سایه ی  جنگ باتوجه به این مبنا انتخاب کردند همان جریانی که ادعا داشت سایه ی جنگ را دور خواهد کرد و صلح برقرار می کند هم به عنوان برنده معرفی شد پس از پیروز شدن این جریان در انتخابات ایران شاهدیم که رژیم متجاوز و تروریست پرور عربستان سعودی  قرارداد نظامی و تسلیحاتی بالغ بر ۱۱۰میلیارد دلار منعقد نمود! دقت کنید! فقط «قرارداد نظامی عربستان سعودی و آمریکا»، معادل با چهار و نیم برابر «کل بودجه ی کشور ایران» است! ...

یادمان نرود که صدام می توانست همان سال ۵۷ حمله کند اما وقتی از مسئله ای  در مورد ایران و پس از انتخابات ریاست جمهوری سال۵۹ مطمئن شد، حمله کرد

سربسته عرض کنم که عربستان درحال ایفای نقش صدام در منطقه می باشد

علیرضا پورمسعود najva_net@


مردم عزیز ایران، به شما گرامیان پیشنهاد میکنیم که در این روزها حتما  مستند «پرزیدنت آکتور سینما» را حتما ببینید و هرگز این مستند را از دست ندهید.

استاد رائفی پور :

 قابل توجه آن هایی که با رای خود دنبال آن بودند که سایه جنگ را از سر مردم ایران دفع کنند!

دقیقا همان روزی که  آرا انتخابات  ایران اعلام شد امضای قرارداد ۱۱۰ میلیارد دلاری فروش اسلحه به عربستان از سوی آمریکا ، همچنین تشکیل ناتوی عربی در اطراف مرز های ایران همزمان با فشار های داخلی بر فعالیت های موشکی  و کاهش بودجه دفاعی  کشورمان فقط یک پیام دارد !


۲ نظر موافقین ۷ مخالفین ۰

سیزدهمین عامل اصلی تاخیر ظهور

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰

حتما شما هم درباره سند 2030 شنیده اید.

معامله بر سر ناموس (نسخه کامل) شواهد تکان‌دهنده از ترویج فساد جنسی

دریافت حجم: 5.25 مگابایت

 مدت زمان: 4 دقیقه 49 ثانیه 

منبع:موسسه مصاف ایرانیان

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰

همه چیز در مورد سند ۲۰۳۰ و خیانت دولت در آموزش و پرورش فرزندان ایران!

 

دریافت  حجم: 10.3 مگابایت

 مدت زمان: 4 دقیقه 12 ثانیه 

 

پیشاپیش پوزش می طلبم!

 

 سند 2030 را بهتر بشناسیم...

️ امضاء سند 2030 در آموزش و پرورش در دوسال گذشته و به طور مخفیانه انجام شده است. این سند چند صد صفحه است که مکمل آن سندهای متعدد بین‌المللی از جمله سند who سازمان بهداشت جهانی است.

 برخی از بندهای این سند بدین قرار است: 

1. آموزش مسائل جنسی از سن 4 سالگی برای همه الزامی است که هر گروه سنی مطالب خود را دارد:

 مثلا در گروه 4 تا 6 سال کودک باید بحث استمنا (خودارضایی) و کامیابی از خود را بیاموزد و والدین حق دخالت در آموزش ندارند. 

 در سن 6 تا 12 سال آموزش حقوق جنسی به صورت ریز و کامل و احترام به هنجارهای متفاوت جنسی افراد و راه‌های رفتار در این زمینه متناسب با آن باید صورت پذیرد. 

2. در آن آمده معلمین تنها در تربیت معلم آموزش ببینند آن هم طبق مطالب مجامع بین‌المللی و خارجی نه اسلامی ایرانی.

3. مدارس و دانشگاه‌ها در کتب درسی حق طرح مطالب مرتبط با هر دین از جمله اسلام را ندارند و این از حقوق کودک نیست اما ملزم به آموزش کامل مسائل جنسی به کودکان 4 سال به بالا هستند.

4. در این سند و سند مکمل آن یعنی سند who گفته شده باید از خانواده حمایت شود. اما از نگاه این سند، خانواده بر سه نوع است:

۱. زن و مرد و فرزند

۲. زن و زن و فرزند

۳. مرد و مرد و فرزند

 یعنی باید روسپی‌گری و همجنس‌بازی به رسمیت شناخته شوند.

ببخشید که بعضی مطالب در این قالب نمی گنجد لطفا به خبر زیر مراجعه کنید!

[افشاگری تکان‌دهنده فاطمه آلیا: معاونت زنان روحانی، لیست اسامی زنان مطلقه ۲۰ تا ۲۵ سال را به سازمان ملل برای کار در آنتالیا داد!]

5. دراین سند از حمایت از اقشار آسیب پذیر صحبت شده که در سند دیگر از همجنس بازان به عنوان قشر آسیب پذیر نام برده شده است.

6. ما برای آموزش جوانان دانشگاهی حق آموزش مسائل هسته‌ای و موشکی و هوا فضا را نداریم و جوانان را باید به کشورهای عربی چون عربستان بفرستیم تا آنجا یاد بگیرند.

7. این سند تنظیم خانواده را به عنوان امر اجباری مطرح کرده است. 

که سقط جنین یکی از این موارد است.

8. برابری حقوق زن و مرد را مطرح کردند اما نه آن‌طور که برخی تصور می‌کنند بلکه در آن اشاره شده نباید در مهدها و مدارس برای دختران مادری کردن را یاد داد اما آموزش جنسی الزامی است.

 

از جمله کتب آموزشی جنسی به کودکان طبق سند 2030

منبع: اندیشکده مطالعات یهود

۴ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰

انتظار فرج

امیرالمومنین امام على علیه السلام: 

المُنتَظِرُ لأِمرِنا کَالمُتَشَحِّطِ بِدَمِهِ فی سَبیلِ اللّه ِ ؛ 

آن که منتظر فرج ما است، همچون کسى است که در راه خدا در خون خود تپیده باشد.

کمال الدّین ، ص 645

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰

دانلود سخنرانی استاد رائفی پور «انتخابات»


️ زمان: 82 دقیقه

دانلود صوتی با کیفیت 80kb - حجم 47 مگابایت

دانلود صوتی با کیفیت 24kb - حجم 14 مگابایت

موسسه مصاف ایرانیان masaf.ir

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰

پرتکرارترین توصیه‌های اقتصادی رهبر انقلاب در چهارسال اخیر

۱ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰

امام خمینی: عمامه هایشان را بردارید


دانلود تصویری با کیفیت بالا - حجم 18 مگابایت

دانلود تصویری با کیفیت پایین - حجم 7 مگابایت 

۰ نظر موافقین ۲ مخالفین ۰

دانلود کلیپ «طرحی برای ایران»


دانلود تصویری با کیفیت بالا - حجم 57 مگابایت

دانلود تصویری با کیفیت پایین - حجم 25 مگابایت 

موسسه مصاف ایرانیان masaf.ir

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰

شاخ شیطان از نجد [عربستان] طلوع می کند


در کتاب های معتبر اهل سنّت، از جمله؛ صحیح بخاری، روایتى از پیامبر گرامى (ص) نقل شده است که برخی آن را به ظهور فرقه وهّابیّت تفسیر کرده اند.

 

در این حدیث -که راوی آن عبدالله بن عمر، فرزند خلیفه دوم است-، آمده است که پیامبر (ص) فرمودند: "خدایا! منطقه شام را برای ما پر برکت نما! خدایا! منطقه یمن را برای ما پر برکت نما"!

 

گروهی که در آن جا حضور داشتند، گفتند که ای رسول خدا! و در منطقه نجد ما؟ (یعنی برای پر برکت شدن آن جا نیز دعا کن). پیامبر (ص) اعتنایی به درخواست این افراد نکرده و بعد از اصرار مجدد آنها، در مرتبه سوم اعلام کردند که آن جا جایگاه آشوب ها و زمین لرزه ها است و شاخ شیطان از آن جا نمایان خواهدشد.[1]

 

شارحان صحیح بخاری، شاخ شیطان را به امت شیطان و پیروان شیطان تفسیر کرده اند.[2]

 

در حدیث دیگری از صحیح بخاری، پیامبر (ص) اشاره به فتنه ای می کند که از مشرق آغاز خواهد شد و نشانه آن فتنه گران این خواهد بود که آنان افرادی هستند که بر قرائت قرآن پایبند هستند، اما اثر قرآن، تنها در گلوی آنها بوده (و به رفتار و کردارشان سرایت نخواهد نمود).... ریش های بلند دارند و نشانه دیگر آنها، تراشیدن سر است.[3]


 

اکنون با توجه به مطالب فوق، به این نکات توجه فرمایید:

 

1. این روایات در معتبرترین کتاب های اهل سنت مطرح شده و در منابع اولیه شیعه وجود ندارد، در منابع ثانویه نیز به نقل از کتب اهل سنت است.[4] بنابر این، نمی توان شیعیان را متهم به جعل این روایت کرد.

 

2. اگر چه "نجد" به معنای سرزمین مرتفع است و ممکن است مناطق مختلفی از این خصوصیت برخوردار باشند، اما هرگاه از این واژه، به تنهایی و بدون وجود قرینه و نشانه ای استفاده شود، هیچ کارشناس متون تاریخی، تردیدی به خود راه نمی دهد که مراد از آن، منطقه ای در عربستان است که اکنون ریاض، پایتخت این کشور و بریده و عنیزه، دو شهری که خاستگاه اصلی وهابیت بوده در آن قرار دارد.

 

3. در برخی از روایات، منشأ این فتنه از "شرق" و برخی دیگر از "نجد" معرفی شده است، اما با نگاهی در نقشه جهان، پی خواهیم برد که منطقه نجد، دقیقاً در شرق شهر مدینه، محل سکونت پیامبر (ص) قرار دارد.

 

4. تطبیق این احادیث بر منطقه عراق صحیح نیست؛ زیرا عراق در شمال مدینه است، اگرچه کمی متمایل به شرق بوده و به عبارتی، شمال شرقی می شود، اما اگر فردی اعلام دارد که عراق در شرق مدینه است، مرتکب اشتباه شده است.

 

5. برخی از خصوصیات موجود در این روایات؛ مانند تأکید بر قرائت قرآن با لحن زیبا، اما بدون تدبّر در وهابیت وجود دارد و به همین جهت، برخی پژوهشگران معتقدند که فتنه اشاره شده، همان فتنه وهابیت است.

 

خلاصه؛ پاسخ نهایی ما به پرسشتان، آن است که با این که شواهد و قرائنی بر انطباق این روایات بر فتنه ناشی از ظهور وهابیت وجود دارد، اما نمی توان به صورت قطعی و صد در صد به چنین موضوعی معتقد بود و شاید این روایات، مرتبط با فتنه ای باشد که هنوز اتفاق نیفتاده است.


پی نوشت:

[1] صحیح بخاری، ج 2، ص 23، دار الفکر، بیروت، بی تا؛ "ذَکَرَالنَّبِیُّ ص: اللَّهُمَّ بَارِکْ لَنَا فِی شَأْمِنَا،اللَّهُمَّ بَارِکْ لَنَا فِی یَمَنِنَا. قَالُوا: وَفِی نَجْدِنَا. قَالَاللَّهُمَّ بَارِکْ لَنَا فِی شَأْمِنَا، اللَّهُمَّ بَارِکْ لَنَا فِییَمَنِنَا. قَالُوا یَا رَسُولَ اللَّهِ وَفِی نَجْدِنَا؟ فَأَظُنُّهُ قَالَ فِیالثَّالِثَةَ: هُنَاکَ الزَّلاَزِلُ وَالْفِتَنُ، وَبِهَا یَطْلُعُ قَرْنُالشَّیْطَانِ".

[2] ابن حجر العسقلانی، مقدمة فتح الباری، ص 168، دار المعرفة للطباعة و النشر، بیروت، بی تا.

[3]صحیح بخاری، ج 8، ص 218؛ "قال: یخرج ناس من قبل المشرق و یقرؤن القرآن لا یجاوز تراقیهم ....سیماهم التحلیق".

[4] محدث نوری، مستدرک الوسائل، ج 10، ص 207، ح 11867، مؤسسة آل البیت، قم، 1408 هـ ق.

متن از اسلام کوئست

عکسها از najva.net

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰

ساده نه باش!


 در طول تاریخ بشریت، حماقت به انسان لطمه زده است؛ نه قدرت دشمن!

 اصوگرا و اصلاح طلب تقسیم درستی نیست!

ما در کشورمان دو جناح سیاسی داریم: «ساده‌ها و هوشمندها»؛ ساده‌لوح از هر جناح و جریانی که باشد، ساده‌لوح است!

آدم‌های ساده تا خیلی از دشمن ضربه نخورند، بیدار نمی‌شوند؛ اینها در میان سیاستمداران ما هم هستند!

 آدم‌های ساده‌لوح، فکر می‌کنند با لبخند و مذاکره می‌شود مسیر دشمن را تغییر داد

 موفقیت معاویه در نبرد با علی(ع) به‌خاطر آدم‌های احمق و ساده‌لوح پای رکاب علی(ع) بود

 شیطان و طاغوت، همیشه دشمنان بشریت بوده‌اند، ولی مشکل اساسی بشریت و انسان‌های مدافع حق در طول تاریخ، دشمن نبوده، بلکه آدم‌های احمق، ساده‌لوح، سطحی نگر و نادانی بوده‌اند که همیشه به دشمن میدان داده‌اند.

آدم‌‌های ساده‌لوح هستند که ملت‌های خود را فریب می‌دهند و بدبخت می‌کنند. دشمن دارد می‌آید غارت‌شان کند، اما اینها می‌گویند: «چیزی نیست! می‌رویم با او مذاکره می‌کنیم که آرام شود!»

 در طول تاریخ بشریت، حماقت به انسان لطمه زده است؛ نه قدرت دشمن! خداوند در قرآن مدام از این افراد گِله می‌کند و می‌فرماید: «أَکْثَرُهُمْ لا یَعْقِلُونَ» یعنی کسانی که ضربه می‌خورند، برای این است که عقل را به‌کار نمی‌گیرند.

به معاویه گفتند: تو چطور در نبرد با علی(ع) موفق شدی؟ گفت: من موفق نشدم، آدم‌‌های احمقی که پای رکابش بودند، این بلا را بر سرش آوردند! مثلاً ابوموسی اشعری که علی(ع) موقع مذاکره بهش پیام داد: به عقل و تجربه بی‌اعتنایی نکن! یعنی من از تو دین و ایمان نمی‌خواهم، فقط ساده نباش!(نهج‌البلاغه/نامه78)

 بعضی‌ها ساده‌‌اندیش هستند؛ تا خیلی از دشمن ضربه نخورند، بیدار نمی‌شوند! اینها در میان سیاستمداران ما هم هستند. بهشون می‌گویید: آمریکا قابل اعتماد نیست، ما به آمریکا بدبینیم. می‌گویند: «عرصۀ دیپلماسی عرصۀ بدبینی و خوش‌بینی نیست!» خُب اگر عرصۀ بدبینی و خوش‌بینی نیست، شما چرا خوش‌بین هستید؟! چرا واقع‌بین نیستید؟!

پیامبر(ص) و علی(ع) از ساده‌ها ضربه خوردند. علی(ع) فرمود: آدم‌های ساده کمر مرا شکستند.(قَطَعَ ظَهْرِی..؛ خصال/1/69) ما هم از اول انقلاب، از ساده‌ها ضربه خوردیم. آدم‌های ساده، فکر می‌کنند می‌توانند مسیر دشمن را تغییر دهند. مثلاً می‌گفتند: «ما الان می‌رویم لبخند می‌زنیم، او هم مهربان می‌شود!»

دولت بازرگان، دولت ساده‌ای بود، می‌گفت: «می‌رویم با آمریکا کنار می‌آییم» درحالی‌که معلوم بود آمریکا دنبال نابودی ماست و با ما کنار نخواهد آمد. بنی‌صدر هم می‌گفت: ما با مجاهدین خلق، گفتگو می‌کنیم و درست می‌شود! می‌رفت با مسعود رجوی فرماندۀ تروریست‌ها گفتگو می‌کرد. اما آنها 17هزار نفر را ترور کردند!

«ساده‌لوح» اصطلاحی است که حضرت امام(ره) به ادبیات سیاسی ما آورد. اولین بار هم صریحاً دربارۀ آقای منتظری به‌کار برد و فرمود: شما ساده‌لوح هستی! کشور را به دست لیبرال‌ها و از طریق آنها به دست منافقین می‌دهی!(صحیفه امام/21/331) امام(ره) معتقد بود کسی که به لیبرال‌ها اعتماد کند، ساده‌لوح است. و مشکل کشور ما هم، همین ساده‌ها هستند.

 سادگی موجب می‌شود انسان به دشمن خودش اعتماد کند! سادگی موجب می‌شود گاهی انسان به خودش اعتماد نکند و استعدادهای خودش و ملت خودش را نبیند.

 ما در کشورمان دو تا جناح سیاسی داریم؛ یکی جناح ساده‌ها که مدام در مقابل غرب ساده‌لوحی و اعتماد بی‌جا می‌کنند و عدم «اعتماد به‌نفس ملی» دارند و مدام «نمی‌شود، نمی‌توانیم» می‌گویند. و یکی هم جناح هوشمندها. ساده‌لوح در هر جریانی باشد، ساده‌لوح است. بنده این اصطلاح «اصولگرا ، اصلاح‌طلب» را قبول ندارم. رئیس‌جمهور فعلی ما سال‌ها اصولگرا بوده، معاون ایشان اصلاح‌طلب بوده، ولی الان باهم هستند. پس معلوم می‌شود اصولگرا و اصلاح‌طلب اصطلاح دقیقی نیست. آدم ساده‌لوح از هر جناح و جریانی که باشد، ساده‌لوح است. انقلابی‌گری و دینداری هم یعنی هوشمندی.

این ساده‌اندیشی است که فکر کنی «مشکلات را با مذاکره می‌شود حل کرد» ساده‌اندیشی است که فکر کنی: استکبار از ما دست بر می‌دارد! و اگر ما دست از موشک‌های خود برداریم، استکبار هم در مقابل ما زانو می‌زند، و با ما خوب می‌شود.

 ساده‌اندیش‌ها کسانی هستند که در مقابل دشمن دست از مقاومت برمی‌دارند و بعد به زمین می‌خورند. همان‌طور که ابوموسی اشعری، لشکر علی(ع) را زمین‌گیر کرد و به دشمن فروخت.

 کافیست مسئولین ما واداده نباشند و توانمند باشند، و آمریکایی‌ها را از قدرت ایران بترسانند، آن‌وقت می‌بینید که آنها چطور سر جای خود می‌نشینند! شریان‌های حیاتی آنها در خلیج فارس است!


ورامین 96.2.14

حسینیه شهدای گمنام ورامین

استاد پناهیان  Panahian.ir

۲ نظر موافقین ۴ مخالفین ۰

دوازدهمین عامل اصلی تاخیر ظهور

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰

دانلود مستند «فروشنده»


حتما ببینید و به دیگران نیز پیشنهاد دهید

زمان: 105 دقیقه

دانلود فایل تصویری با کیفیت FullHD  - حجم  1.1 گیگابایت 

دانلود فایل تصویری با کیفیت 360P  - حجم  254 مگابایت

موسسه مصاف ایرانیان

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰

کلیپ «شفافیت»


دانلود تصویری با کیفیت بالا - حجم 49 مگابایت

دانلود تصویری با کیفیت پایین - حجم 19 مگابایت

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰

دانلود کلیپ «مذاکره بر سر غیرت»


دانلود کلیپ « مذاکره بر سر غیرت » استاد رائفی پور

دانلود تصویری با کیفیت بالا - حجم 16 مگابایت 

دانلود تصویری با کیفیت پایین - حجم 6 مگابایت

موسسه مصاف ایرانیان masaf.ir

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰

دانلود سخنرانی استاد رائفی پور"روایت عهد 55 : نظام سازی و کارآمدی در دهه چهارم انقلاب" جلسه دوم


دانلود سخنرانی استاد رائفی پور در روایت عهد 54 با موضوع نظام سازی و کارآمدی در دهه چهارم انقلابجلسه دوم ، 14 اردیبهشت 1396، سالن اجتماعات مسجد حضرت بقیه الله الاعظم (عج)

زمان: 204 دقیقه

دانلود صوتی با کیفیت 80kb - حجم 117 مگابایت

دانلود صوتی با کیفیت 24kb - حجم 35 مگابایت 

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰

تحلیل عملیات روانی دشمن در خصوص شایعه مرگ رهبر انقلاب


هر شایعه می‌تواند دربرگیرنده بخش قابل توجهی از واقعیت باشد که ضریب نفوذ آن بستگی به درجه‌ی ابهام و اهمیت آن دارد در حقیقت هرچقدر شایعه پیرامون مسائل مبهم و مهم باشد همان مقدار ضریب نفوذ آن‌ها افزایش می‌یابد


با توجه به اینکه درعصر حاضر مدیریت اذهان و قلوب توسط رسانه انجام می شود باید قدرت تحلیل حرکات و عملیات روانی رسانه ها را داشته باشیم در این میان یکی از تکنیک های عملیات روانی برای جهت دهی و در حقیقت مهندسی ذهن و فکر مخاطب شایعه می باشد
شایعه در فضایی تولید می شود که امکان دسترسی به اخبار و اطلاعات موثق وجود نداشته باشد شایعه انتقال شفاهی پیامی است که برای برانگیختن باور مخاطبان و همچنین تاثیر عمیق در روحیه ی آنان ایجاد می شود مطالب یک شایعه باید کلی بوده و حول محورهای اساسی حساس و مهمی باشد که مخاطب نسبت به آن حساسیت بالایی دارد 
هر شایعه می تواند دربرگیرنده بخش قابل توجهی از واقعیت باشد که ضریب نفوذ آن بستگی به درجه ی ابهام و اهمیت آن دارد در حقیقت هرچقدر شایعه پیرامون مسائل مبهم و مهم باشد همان مقدار ضریب نفوذ آن ها افزایش می یابد 
با توجه به موضوع و جامعه ی هدف ، شایعات گوناگونی تولید می شوند که عبارت اند از :شایعات تفرقه افکن ، هراس آور ، امیدبخش،آتشین ، خزنده و ... که به تناسب زمان تولید و بعد از تاثیرگذاری برای مدتی ، خاموش و دوباره با ایجاد زمینه های ذهنی لازم در جامعه ایجاد می شود 
در شایعه سازی از تاکتیک های گوناگون از جمله همانندسازی،برجسته سازی و ... نیز استفاده می شود پخش یک شایعه باعث ایجاد شبهه در ذهن مخاطب می شود که نسبت به شرایط زمانی ، قدرت و وسعت آن متفاوت است اما خبرهای اینچنینی بیشتر هدف تخریب ذهن دارد تا رساندن پیام.
در شرایط مهم سیاسی کشور و موقعیت بین المللی انقلاب اسلامی، مهمترین و حساس ترین خبری که به صورت شایعه در برهه های مختلف زمانی منتشر شده شایعه فوت رهبر انقلاب است که از نگاه جنگ نرم و کارکردهای مربوط به آن، این مساله یک استراتژی هدفمند و طراحی شده از سوی دشمن برای رسیدن به اهدافی مشخص می باشد برای درک صحیح و اقدام مناسب ، نیاز به تحلیل این استراتژی داریم ابتدا باید به این سوال پاسخ داد که دشمن از مطرح کردن خبر فوت رهبر انقلاب به چه چیزی می اندیشد؟
عملیات رسانه ای که در گام اول در پخش و انتشار این خبر انجام می شود مقدمه ای است برای گام های بعدی و القائات برنامه ریزی شده ، سوال مهم بعدی این است که این شایعه درچه برهه هایی قوت پیدا می کند و پخش می شود؟
اساس این استراتژی برای تضعیف روحیه ی مردم یک سرزمین است که در دوره های حساس سیاسی قدرت تحلیل و تصمیم گیری را از آن ها سلب کند
نکته ی جالب در این خصوص ، شایعات در مورد مرگ فیدل کاسترو می باشد که حدود 639 بار این شایعه پخش و تکذیب شد همچنین در اوج درگیری ها و بحران های سوریه هم شایعه مرگ بشار اسد در سه مرتبه قوت گرفت و سپس تکذیب شد
اما خاستگاه پخش شایعه فوت رهبر انقلاب چیست؟
1-یکی از دلایل مهم پخش این شایعه دریافت عکس العمل های مردم و دیدگاه های آن ها نسبت به این مساله است بطور مثال در سال 1385 که این شایعه قوت گرفته بود در نماز جمعه و مساجد شعار خدایا خدایا تا انقلاب مهدی از نهضت خمینی محافظت بفرما بیشتر گفته می شداین شایعه در زمانی منتشر شد که یک دولت انقلابی در جمهوری اسلامی ایران به قدرت رسیده بود و جریان غرب گرا دچار ضعف شده بود این خبر به این علت منتشر شد تا در دل انقلابی ها و کسانی که  برنامه ریزی برای پیشرفت کشور داشتند تزلزل ایجاد کند و همچنین با توجه به تغییر دولت ، جامعه شناسی رفتار مردم ایران چگونه خواهد بود
2-دلیل دیگری که می توان برای انتشار چندوقت یکبار این شایعه گفت ، انحراف ذهن مردم از متن اصلی یک خبر مهم در جامعه به سمت دیگر است به طور مثال در جریان های سال 1388 که کشور دچار بحران شده بود مایکل لدین نومحافظه کار آمریکاییو متخصص امور ایران در سایت شخصی خود نوشت آیت الله خامنه ای از دیروز به کما رفته است(22/7/88) با درج این خبر بدنبال دو هدف بودند : یک انحراف تمرکز و ذهن مردم نسبت به مسائل مهم وجاری کشور و کمک به جریان برانداز در آن سال ، دوم ایجاد ترس و اضطراب در دل مردم با توجه به شرایط خطرناک کشور که مردم در اراده ی خود برای مبارزه با دشمن سست شوند این درحالی است که در اوایل انقلاب نیز که کشور هنوز به ثبات مطلوب نرسیده بود و همچنین در طول دفاع مقدسهمین شایعه یعنی فوت امام خمینی(ره) از رسانه های عراقی و صهیونیستی منتشر می شد و خاستگاه آن آماده سازی ذهن مردم بود تا اگر توانستد شرایط ترور امام خمینی را فراهم کنند و برای اینکار زمینه سازی کرده باشند. نکته ی جالب مانور رسانه ای بر روی این شایعه در خروجی خبرگزاری های رسانه های معاند و ضدانقلاب بود به طور مثال وب سایت بالاترین اینگونه نوشت:
حمیدرضا ذاکری مامور اسبق وزارت اطلاعات از سکته خامنه ای خبر می دهد خبر قبلی ایشان در مورد دستگیری سران جنبش که روز 5 شنبه قبل انتشار یافت نیز بعد 3 روز تایید شد . هاشمی رفسنجانی و مهدوی کنی در دیداری بسیار محرمانه امروز ترتیباتی را برای جلسه ای اضطراری که فردا با حضور فرماندهان سپاه و ارتش و همچنین رئیس قوه قضائیه فردا برگزار خواهد شد را اعلام نموده اند که احتمال به یقین اختیارات رهبری را موقتا به آیت الله مهدوی کنی واگذار خواهند نمود . در همین راستا سپاه پاسداران ماموریت پیدا نموده تا از درز این خبر جلوگیری نماید تا امکانات را برای مقابله با مردم نه تنها در تهران بلکه در دیگر نقاط ایران آماده نمایند. در خبر قطعی اعلام شده که فرمانده سپاه پاسداران و واحد حفاظت سپاه در اطراف بیت خامنه ای شدیدترین حلقه امنیتی و حفاظتی را تشکیل داده اند و از وحشت هجوم مردمی پس از اعلان این خبر ترس فزاینده ای در حاکمان حکمفرما می باشد . در نهایت تهران و حکومت دیکتاتوری به سقوط نزدیک شد زنده باد ایرانیان سبزدر این خبر نکات رسانه ای مطرح است 
1-برای وثوق خبر از منبعی امنیتی که قبلا به اطلاعات دسترسی داشته استناد می کند 
2-در مرحله ی بعد برای ثبات خبر و اطمینان خاطر مخاطب از درست بودن خبر، اشاره به خبری که تایید شده است می کند(دستگیری سران جنبش سز)
3-از دوتن از افراد سیاسی مطرح و اثرگذار نامبرده شده که هرکدام گرایش به یک جریان خاص دارند به این دلیل که در تمام اقشار جامه این خبر تثبیت شود 
4- در این خبر به مخاطب القا می شود که سپاه پاسداران قصد برخورد با مردم را دارد و تزلزل عجیبی در بین مسئولین ایجاد شده که برای مخاطب این مطلب جا بیفتد که نظام در آستانه ی فروپاشی و شکست است
هدف این خبر سوق دادن مردم به سمت نافرمانی مدنی در تمام نقاط ایران بود حتی پس از تکذیب شدن این خبر اثر آن به صورت موقت در ذهن مخاطب به علت تکنیک های عملیات روانی باقی خواهد ماند 
این ترفند در اوج جنگ 33 روز جنوب لبنان در مورد سیدحسن نصرالله نیز از سوی منابع رژیم صهیونیستی بکار گرفته شد تا تزلزل در اراده و تمرکز نیروهای عملیاتی حزب الله ایجاد کنند همین ترفند در سال 2014 در مورد پوتین رئیس جمهور روسیه با عنوان ترور پوتین مطرح شد که پوتین در کاخ کرملین کشته شده و در حال حاضر بدل او رئیس جمهور است این ترفند در مورد رهبران اکثر کشورهایی که ضد آمریکایی هستند به کار گرفته می شود 
در آستانه ی انتخابات 96 ریاست جمهوری نیز باز این شایعه از سوی رسانه های صهیونیستی و معاند قوت بسیاری پیدا کرده استاهداف غرب در خصوص پخش این شایعه
هدف اول اثبات ناکارآمدی نظام و انقلاب در اداره ی کشور بعد از این اتفاق است. به عبارت دیگر نظام نمی تواند مشکلات اجرایی را بعد از این اتفاق حل کند و احتمال تغییر ساختاری ولایت فقیه وجود دارد
احیای نظریه شورای رهبری. گام بعدی در اثبات این شایعه تئوریزه نمودن نظریه شورای رهبری است که همان اوایل انقلاب بعد از رحلت امام خمینی(ره) در خبرگان رهبری رد شد فارغ از بررسی مسائل فقهی پیرامون این  نظریه ، وجود شورای رهبری یعنی اختلاف و عدم انسجام و قدرت در انجام امور و از همه مهمتر باعث انشعاب در نهادهای مختلف نظام خواهد شد که این امر به استحاله ی درونی در نظام ختم خواهد شد همچنین که این مطلب را در محافل خصوصی خود مطرح می کنند که قانون باید به یک کشور حکومت کند در ابتدای امر این جمله زیبا به نظر می رسد اما نظام ولایت فقیه از موفق ترین نظام های موجود در جهان است در حالیکه همه ی تئوری های حکومت داری با شکست روبه رو شده اند. ثانیا ولایت فقیه خود در قانون اساسی پیش بینی شده ثالثا کدام قانون مدنظر آقایان است؟ قانونی که اجازه ی بی قانونی به آن ها بدهد؟ یا قانونی که به این جریان اجازه دهد تا کشور را دودستی تقدیم غرب کند؟ این گفته ها و اظهارنظرها در خصوص تشکیل شورای رهبری پیش زمینه ی طرحی جدید برای براندازی و استحاله ی نظام است
تضعیف قدرت انقلاب اسلامی در منطقه و عدم تمایل دیگر کشورهای منطقه به این مدل حکومت. این شایعه باعث تضعیف روحیه ی جریان مقاومت در منطقه خواهد شد و همین فرصت هرچند کوتاه زمینه ی نفوذ و انجام توطئه های مختلف علیه جریان مقاومت در منطقه می باشد 
بی حس سازی ذهن مردم
همانطور که قبلا گفته شد شایعه مرگ فیدل کاسترو 639 بار تکرار شد و همین تکرار باعث شد که شوک و اهمیت خبر فوت برای مردم کوبا عادی شود مثل خیلی دیگر از خبرهایی که در طول روز شنیده می شود 
پیروز شدن نماینده ی جریان غرب گرا در انتخابات 
این شایعه بدنبال دوقطبی سازی رهبری – مردم است به این صورت  که یکی از کاندیداها  را منتصب به رهبری کند دیگری کاندیدای مردم که اگر در نهایت کاندیدای مردم انتخاب شد پروژه ی عدم مقبولیت رهبری را با قوت بیشتر در بین مردم توسط رسانه ها دنبال کنند و در نتیجه به ناکارامدی نظام برسند تا بتوانند این نظام را تغییر دهند. به عبارت دیگر انتخابات ریاست جمهوری کنونی به نوعی انتخابات رهبری آینده ایران نیز تلقی شود به طور کلی این شایعه پیش زمینه و مقدمه چنین اخباری در صورت به وقوع پیوستن این دوقطبی می باشد.
انحراف ذهن مردم از مساله ی ایرادات دولت 
تقویت این شایعه و دامن زدن به آن توسط رسانه ها باعث می شود که مردم از تمرکز بر روی ایرادات و مشکلات اقتصادی ، سیاسی دولت منحرف شوند و انتقادات کمتری به سمت دولت روانه شود 
عدم تعقل در انتخابات
این شایعه باعث می شود که قدرت تصمیم گیری در انتخابات را بدلیل نگرانی و استرس بالا که با شرایط انتخاباتی کشور همراه شده است سلب کند حتی اگر غربی ها بتوانند، برای تشویش بیشتر اذهان بدنبال ایجاد نا امنی در انتخابات هستند.
تصور اینکه در آینده ای نزدیک قرار است کشور دچار هرج و مرج و بی ثباتی شود مردم را به سمت حفظ وضع و افراد موجود (کمتر دامن زدن به بی ثباتی و تغییرات بیشتر ) و به عبارتی صریح تر رای دوباره دولت کنونی سوق می دهد.
کما اینکه اگر دقت کرده باشید بلندگوهای رسانه ای طرفدار دولت مانند کانال تلگرامی آمد نیوز بشدت در حال پخش شایعه مذکور است
سخن آخر
بکار بردن این ترفند جز برای انجام مهندسی فکر و ذهن مردم در خصوص انتخابات ، کارآمدی نظام و مسائل منطقه نمی باشد تا موفق شوند که جبهه ی انقلاب را شکست دهند، اما دشمنان انقلاب باید بدانند که انقلاب تا ظهور حضرت حجت(عج) مسیر خود را ادامه خواهد داد. در پی انتشار همین شایعات در سال 85 رهبر انقلاب در دیدار با فرماندهان و پرسنل نیروی هوایی ارتش19/11/1385 در سخنانی پاسخی محکم به دشمنان این انقلاب دادند وفرمودند:
«دشمنان نظام اسلامی شایعات مختلفی درباره فوت و بیماری درست می کنند تا شاید چند روزی روحیه ملت ایران را تضعیف کنند اما آن ها نمی دانند که در ایران با یک شخص روبه رو نیستند بلکه با ملتی روبه رو هستند».
در هر صورت باید آگاه بود که مبادا مثل جنگ احد با پخش شایعه کشته شدن پیغمبر(ص) صحنه را خالی کنیم و باعث پیروزی جبهه غرب گرا و لیبرال در کشور شویم و تنگه ی احد انتخابات را خالی کنیم . گفتنی است با افزایش سواد رسانه ای مردم می توان این عملیات ها را خنثی نمود
علیرضا پورمسعود

۱ نظر موافقین ۳ مخالفین ۰

دانلود کلیپ «ما مقصریم»

         یا یبن الزهرا راه را گم کرده ایم         چهره دلخواه را گم کرده ایم

         ما تو را در قعر چاه انداختیم            یوسف ما، چاه را گم کرده ایمدانلود کلیپ ما مقصریم استاد رائفی پور

دانلود با کیفیت HD720p - حجم 50 مگابایت

دانلود با کیفیت 360p - حجم 17 مگابایت


۰ نظر موافقین ۲ مخالفین ۰